Appstore – sklep z programami

Pierwsze telefony komórkowe w niczym nie przypominały urzadzeń, które noszą w kieszeni dzisiejsi ludzie. Przede wszystkim wszystkie modele uległy miniaturyzacji, postawiono wyraźnie na design i ładny, przykuwający oko wygląd telefonu stał się dla wielu osób ważniejszy od jego użyteczności czy wytrzymałości. Wpłynął na to też fakt, że wielkie firmy telekomunikacyjne wdrożyły strategię biznesową, zgodnie z którą telefon otrzymać można za przysłowiową “złotówkę”, gdyż jest ona subsydiowana przez operatora, który następnie odzyska kwotę urządzenia w odpowiednio policzonych opłatach abonamentowych.

Dzięki temu niemal każdy człowiek może wejść łatwo w posiadanie telefonu przenośnego. Z czasem producenci zaczęli więc tworzyć coraz bardziej profesjonalne produkty dla tego typu klientów, którzy są młodsi, głodni nowinek technologicznych i doskonale czują się w Internecie – powstały pierwsze aplikacje na telefony. Telefony zaczęły zmieniać się w smarftony, a nawet małe tablety. Dotykowe ekrany i systemy operacyjne na telefony zaczęli produkować tacy potentaci jak Nokia, Microsoft i Google, wyczuwając słusznie ogromny potencjał nabywczy tkwiący w tym rynku. Ponieważ niemal standardem stało się wymienianie telefonu co dwa lata, dostawcy najlepiej przyjętych smartfonów czy nawet bardzo drogich tabletów telefonicznych mogli liczyć na nieprzeciętny i stały zbyt. Odbiorcy z kolei nauczyli się bardzo szybko korzystać z nowoczesnych rozwiązań, jakie dają im najnowsze telefony, jak chociażby nawigacja satelitarna. Otwarta budowa systemów operacyjnych pozwoliła wreszcie użytkownikowi przejąć prawdziwą kontrolę nad swoimi telefonem. Apple po wydaniu swojego przełomowego telefonu Iphone rozpoczęło marketingowe promowanie swojego internetowego sklepu Appstore, z którym telefony oczywiście błyskawicznie się łączą. W tym wirtualnym sklepie dostępne są nieobliczalne ilości programów, zarówno komercyjnych jak i darmowych. Co ciekawe, aplikacje te często pisane są przez domorosłych fanów, początkujących informatyków, a czasami nawet amatorów, dla których kod telefonu nie okazał się szczególnie trudny.

Mnogość aplikacji zapewnia mnóstwo zabawy każdemu, kto posiada bardziej zaawansowany telefon. Aplikacje pogodowe, kulinarne, gry, to tylko wierzchołek góry lodowej. Programy pomagające wybrać ubranie albo poszerzające naszą rzeczywistość – czyli wskazujące nam na żywo na ekranie na przykład położenie najbliższego sklepu z przecenioną bielizną – to najnowocześniejsze trendy w aplikacjach na telefony. Niektórzy wyjątkowo kreatywni twórcy aplikacji mobilnych sprzedając je nawet po symbolicznych kwotach zarabiają na nich krocie i szukają coraz to nowszych rozwiązań w tej dziedzinie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.7/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)