Atrakcje Budapesztu

Gdy udajemy się w podróż, to oczywiste, że chcemy podczas niej zwiedzić różnorodne miejsca. Musimy więc wcześniej zapoznać się z atrakcjami danego terytorium. Gdy wykupimy sobie wycieczki do Budapesztu, przewodnik sam oprowadzi nas po najcenniejszych zabytkach. Jeśli jednak sami chcemy zaplanować sobie taką wyprawę, musimy wcześniej dowiedzieć się, co w ogóle warto zwiedzić w Budapeszcie. Atrakcji w tym mieście znajdziemy mnóstwo, więc żaden dzień naszego wyjazdu nie będzie nudny, ani zwyczajny.

Jeśli w swoją podróż udajemy się razem z dziećmi, koniecznie musimy odwiedzić Ogród Zoologiczny. Został on stworzony już w 1866 roku, jednak do dziś przyciąga swoim urokiem turystów z całego świata. Gdy już pozostajemy w temacie flory i fauny, zajrzyjmy także do Oceanarium-Tropicarium.

oceanarium budapeszt

Jest to największy, tego typu obiekt w całej Europie Środkowo-Wschodniej. To budynek o powierzchni bliskiej 3000 metrów kwadratowych. Oceanarium na pewno zrobi na nas i naszych dzieciach ogromne wrażenie. Później możemy zajść do Pałacu Cudów, czyli Csodák Palotája.

780s9l_csoda

Ten pałac to istny raj dla najmłodszych osób. Nasze dzieci na pewno będą zachwycone, jeśli same wezmą udział w różnorodnych lekcjach, zajęciach naukowych oraz doświadczeniach. Sami także możemy przy tym im towarzyszyć, aby zwiększyć swoją wiedzę.

Nasze wycieczki do Budapesztu muszą również być dla nas przyjemne. Dlatego wieczorem wybierzmy się do znanych miejsc rozrywkowych tego miasta. Wśród nich znajdziemy m.in. nocne kluby, kina, restauracje, teatry oraz kasyna. W każdym obiekcie będziemy mogli na chwilę oderwać się od zwiedzania i zaznać prawdziwej rozrywki. Gdy już naładujemy się ponownie energią, będziemy mogli spokojnie powrócić do odwiedzania różnych zabytków. W trakcie swej podróży warto wykorzystać tramwaje lub metro, które dostępne jest praktycznie po całym Budapeszcie, unikniemy w ten sposób problemów z parkowaniem.

budapest-tramwaj

Poniżej niewielka lista popularnych miejsc, które najczęściej odwiedzane są przez turystów, a także miejsca które koniecznie musisz zobaczyć w trakcie swojej podróży:

Pierwszym z nich jest Parlament w Budapeszcie, który zwany jest inaczej jako Orszaghaz, który rozciąga się 269 metrach wzdłuż Dunaju.

wycieczka do budapesztu z katowic

Drugim z ciekawych miejsc jest most łańcuchowy, który należy zobaczyć w ciągu dnia oraz nocą.

Budapeszt most lancuchowy z daleka

Trzecim miejscem jest kościół Macieja.

Budapeszt kosciol macieja

W trakcie podróży warto zakupić w kiosku przewodnik po Budapeszcie, w którym znajdziemy informacje o najbardziej atrakcyjnych miejscach. Takowy możemy kupić jeszcze w Polsce, aby mieć pewność, że dostaniemy go w ojczystym języku.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głosy)