Czy kredyt konsolidacyjny może pomóc w spłacie innych długów?

Konsolidacja kredytów to kapitalne rozwiązanie w głównej mierze na wyjście z problemów finansowych. Jak to działa? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że pożyczkobiorca, jaki w danym czasie reguluje kilka kredytów, ma szansę pozyskania takiego kredytu, z którego pomocą będzie regulował poprzednie zobowiązania. Taki produkt kredytowy został pomyślany przede wszystkim dla ludzi, którzy mają właśnie trudności z poprawnymi spłatami zobowiązań gotówkowych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali kredytowej i pozwolić stanąć zadłużonym na nogi.

W ramach pożyczki konsolidacyjnej zadłużeni mogą liczyć w pierwszym rzędzie na wydłużony okres spłaty. W taki sposób comiesięczne raty zaciągniętych pożyczek będą zamienione w jedną spójną ratę, jaka jest niższa, niż suma rat poprzednich. Przy mniejszej racie oraz wydłużonym terminie regulacji zobowiązania, zadłużeni mają więc większe szanse na spokojną spłatę pożyczki. W momencie konsolidacji jedna rata płacona jest do konkretnego banku, w jakim wzięty został kredyt konsolidacyjny. Pożyczkobiorca nie zajmuje się już spłacaniem poprzednich pożyczek, bowiem to bank po odebraniu raty zajmuje się przekazaniem pozostałej części zadłużenia dla adekwatnej instytucji. Ciężar spłacania wcześniejszych długów jest więc zdjęty z dłużnika.

Czy jednak konsolidacja kredytów to faktycznie właściwe rozwiązanie ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Wydłużony czas spłaty skutkuje naliczeniem wyższych odsetek, jakie powędrują do banku. W finalnym rozrachunku kredytobiorcy spłacający kredyt konsolidacyjny ponoszą dosyć wyższe koszta. Oprócz tego istnieje kilka dodatkowych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to prowizja, która do najniższych nie należy. Dodatkowo bank może zechcieć od interesanta kolejne zabezpieczenie w formie ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów trzeba przeliczyć wszystkie związane z tym koszta. Być może następne dopłaty powiązane z następnym zadłużeniem będą niższe, niż konsolidacja. Można również przeanalizować zestawienia pożyczek konsolidacyjnych na portalu bezstresowoofinansach.blogspot.com przed zorientowaniem się na którąkolwiek ofertę banku.

Wybór oferty w tym przypadku jest najistotniejszy. Należy przejrzeć internetowe serwisy ekonomiczne i znaleźć zestawienie najkorzystniejszych ofert. Posługując się nim możemy odnaleźć korzystne kredyty konsolidacyjne. Należy również spojrzeć na treść umowy oraz wszelkiego rodzaju koszty kredytu. Uzyskując takie wiadomości jesteśmy pewni, że wyłoniony przez nas kredyt konsolidacyjny jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)