Dlaczego należy korzystać z hostingu? O potrzebie publikacji strony w…

Jeśli stworzy się ładną i ciekawą stronę internetową to trzeba sprawić by było ona oglądana przez internautów. Usługę publikacji strony w internecie oferują serwisy hostingowe.

Jak udostępnić stronę w sieci?

projektowanie stron internetowychDo opublikowania strony w internecie potrzebny jest serwer. Jeśli chciałoby się go stworzyć w domowych warunkach to potrzebny jest komputer, który będzie działał przez całą dobę każdego dnia.

Dlatego też warto skorzystać z firmy hostingowej, która za opłatą udostępnia użytkownikowi swoje serwery. Firmy takie dysponują superwydajnymi łączami internetowymi, które muszą obsłużyć olbrzymi transfer danych wielu użytkowników naraz. Nie ma więc zmartwień oto, że strona nagle przestanie działać. Często też firmy w ramach usługi hostingowej oferują profesjonalną pomoc techniczną, która jest bardzo ważna dla początkujących użytkowników. Niekiedy wraz z miejscem na serwerze firmy w ramach usługi hostingu oferują także adres internetowy.

W najnowszej publikacji podpowiadamy “jak wybrać serwer dla bloga” (publikacja sprzed 3 dni).

Strona internetowa nie istniej bez adresu

Zakup adresu jest o tyle ważne ponieważ, bez niego strona nie będzie się wyświetlała w sieci. Można to prostu wytłumaczyć w ten sposób, że jak każdy człowiek potrzebuję imienia, ta strona musi mieć swój adres. Każdy taki adres internetowy jest złożony z przynajmniej dwóch części, nazywa się je domeną najwyższego poziomu oraz domeną drugiego poziomu. To łatwo zapamiętać, ponieważ domena najwyższego poziomu to jest część po kropce, która wskazuje kraj na przykład pl lub przeznaczenie strony jak com czy org. Z kolei domena drugiego poziomu to nazwa indywidualna strony jak na przykład sklepbasi.

Często jest tak, że adres internetowy otrzymuje się w pakiecie z miejscem na serwerze. Natomiast jeśli pakiet usług hostingowych nie zawiera adresu to bez problemu można kupić go oddzielnie. To niewielki koszt, najdroższe są domeny z końcówką .pl i jest to około 10 złotych w skali pierwszego roku, a docelowo kosztują około 100 złotych za rok.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)