Gdy wszystko zawodzi – suplementy na poprawę płodności

Phil Bosmans, flamandzki pisarz, powiedział kiedyś, że „dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. Los niestety igra czasami z parami starającymi się o pociechę i kilkuletnie próby kończą się jedynie ich frustracją. Co zrobić jeżeli naturalne metody na poczęcie upragnionego maleństwa, takie jak zdrowa dieta, wprowadzenie sportowego trybu życia, odstawienie używek i redukcja stresu, nie przynoszą pożądanego efektu? Pozostaje jeszcze sięgnąć po suplementy na poprawę płodności.

Niektórym wydają się być podejrzane i sztuczne, inni chętnie z nich korzystają jako z kolejnej opcji na stworzenie nowego życia. Na rynku dostępnych jest wiele ziół i suplementów witaminowych, które wprowadza się do diety w celu poprawy płodności.

potomstwo

Najpopularniejszym z nich jest kwas foliowy. Jego niedobór, przed lub w samej ciąży, może powodować zaburzenia rozwoju dziecka. Poleca się go do zażywania zarówno kobietom, jak i mężczyznom już na parę miesięcy przed planowanym zapłodnieniem.

Kolejny preparat przygotowujący organizm do poczęcia nazywany jest najstarszym lekiem na niepłodność kobiet. Chodzi tutaj oczywiście o olej z wiesiołka, który przepisywany jest głównie paniom borykającym się z problemami w ilości śluzu szyjkowego płodnego. Według zaleceń olej ten stosuje się wyłącznie do czasu owulacji, by zastąpić go w kolejnych partiach cyklu tym lnianym. Dosyć popularny olej z wiesiołka znajdziemy na http://hanoju-sklep.pl/pl/kwasy-tluszczowe/126-olej-z-wiesiolka-512mg-90-kapsulek.html.

Dong quai, w Polsce znany jako dzięgiel, to z kolei źródło żelaza, witaminy B12 i E. Reguluje on poziom estrogenu w organizmie kobiety i jednocześnie jej cykl miesiączkowy. Nie można go stosować podczas trwania okresu lub przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Czwarty już suplement to pochrzyn włochaty (wild yam) powodujący wzrost produkcji progesteronu. Specyfik ten sprzyja kobietom o krótkiej fazie cyklu po owulacji – przypadłość ta również może mieć wpływ na problemy z płodnością. Jego właściwości porównuje się do tych kremu progesteronowego.

Najmniej szokować może polecenie spożywania witaminy C i cynku – szczególnie istotnych przy leczeniu bezpłodności u mężczyzn. Kwas L-askorbinowy wpływa na jakość nasienia, a niedobór drugiego minerału obniża poziom testosteronu.

Z podanych wyżej substancji wytwarzane są tabletki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Panie uregulują nimi cykl miesiączkowy i wprowadzą równowagę hormonalną. Panowie mogą liczyć na zwiększenie liczby plemników, poprawę samopoczucia, wzbogacenie organizmu o niezbędne przeciwutleniacze i minerały. Specyfiki dostępne są bez recepty, co stanowi spore ułatwienie.

Prócz wymienionych wyżej suplementów, pary decydują się również na zakup ziół. I tak na przykład parzenie herbaty z pokrzywy ma działać tonizująco i wzmacniająco na cały organizm. Działanie wielu ziół jest bardzo silne, dlatego chęć ich przyjmowania, koniecznie musi być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.

Frustracja, nerwy i stres są złymi doradcami – tę zasadę powinni wyznawać Ci, którzy starają się o dziecko. Prócz dbania o zdrowie, kondycję psychiczną i wspomagania organizmu różnego rodzaju preparatami, warto skupić się na miłości do partnera, uzbroić w cierpliwość i po prostu próbować do skutku.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)