Gotowe systemy CMS a projektowanie stron

Dzisiaj każdy, kto chce zaistnieć w Internecie, powinien posiadać swoją stronę internetową. Jednak, żeby ją mieć, trzeba ją najpierw zaprojektować, co nie zawsze jest proste. Rozważa się przeważnie dwie możliwości – albo wybór gotowych systemów CMS, albo zlecenie projektowania fachowcowi.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy – zaczynając od systemów CMS, można zauważyć, że taki wybór daje wiele korzyści. Przede wszystkim w sieci bez trudu uda się znaleźć wiele takich systemów, które są udostępniane na bezpłatnej licencji. Do najpopularniejszych zdecydowanie zalicza się Joomla! a także Drupal. Chcąc stworzyć szablon dostosowany do swoich potrzeb, wystarczy edytować jeden z dostępnych wzorów. Z pewnością do zalet należy zaliczyć to, że w oparciu o CMS można zaprojektować zarówno stronę firmową, jak i profesjonalny sklep internetowy. Systemy te wyróżniają się również otwarty kod strony, co w praktyce oznacza możliwość jego modyfikacji i aktualizacji danych dostępnych na stronie.

5413716929_11d6bf7fce_o

Jednak pomimo wszystkich tych walorów, nie można przymykać oka na minusy – nie da się ukryć, że wspomniane systemy CMS są dość rozbudowane i zaawansowane. Dla laika taka informacja nie przełoży się na efektywne korzystanie ze wszystkich udogodnień. Zatem potrzeba czasu, by zdobyć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał systemu CMS. Trzeba też pamiętać o tym, że takie szablony można modyfikować tylko do pewnego stopnia.

Porównując więc ofertę tworzenie stron www w Krakowie i systemy CMS – da się zauważyć, że pod tym względem lepiej zlecić tworzenie witryny profesjonalnej firmie. Jeśli jednak ktoś się uprze i będzie chciał dobrze poznać jeden z takich systemów, może się okazać, że nie wszystkie wtyczki, jakie są dostępne w sieci, będą darmowe. Zaprojektowanie strony za pomocą jednego z takich systemów może być też nie lada wyzwaniem ze względu na duże wymagania techniczne. Szczególnie zaś odnoszą się one do ilości wolnego miejsca na serwerze, jaka jest potrzebna do tego, by strona mogła szybko się ładować. Największą bolączką pozostaje jednak brak kompatybilności systemów na przykład z przeglądarkami. To z kolei przekłada się na mniejszą funkcjonalność strony.

Jeśli więc pragnie się stworzyć szablon strony internetowej od podstaw – warto zwrócić się po prostu do fachowca. Wybierając projektowanie serwisów internetowych w Krakowie, właściciel strony ma pewność, że witryna zostanie stworzona tak, by odpowiadała jego indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. W takiej sytuacji nie można mieć też zastrzeżeń co do jakości lub funkcjonalności. Ceny nie są stałe i zależą od rodzaju strony, jaka ma zostać zaprojektowana. Zawsze też można liczyć na pomoc techniczną, jak i wsparcie w razie, gdyby pojawił się jakiś problem.

6088751332_7da4134066_b

Zastanawiając się nad minusami projektowania stron na zamówienie – można wymienić przede wszystkim koszt. Jednak decydując się na projektowanie stron www w Krakowie, zawsze otrzymuje się profesjonalnie wykonany szablon witryny. Ponadto, inwestując w jakość, można w niedługim czasie zauważyć, że było to pomyślne rozwiązanie, głównie ze względu na liczbę odwiedzających stronę, którzy są autentycznie zainteresowani ofertą.

 

źródło: http://lobzowskastudio.pl/pl/oferta/projektowanie-graficzne#/oferta

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)