Hazard to ryzyko

Pod pojęciem hazardu kryją się różnego rodzaju gry pieniężne. Wygrana uzależniona jest, mniej lub bardziej, od przypadku. W niektórych rodzajach gier hazardowych bardzo ważna jest, jednakże, również zdolność logicznego myślenia oraz odpowiednia taktyka- przykładem może być choćby karciana gra o nazwie poker. Nazwa hazardu pochodzi z języka arabskiego: az- zahr oznacza w tym języku grę w kości, która zaliczana jest do najstarszych gier hazardowych. Tłumaczenie angielskie powyższego słowa oznacza ryzyko.


I rzeczywiście, hazard jest grą dość ryzykowną- w ktrótkim czasie można dzięki niemu wygrać pokaźną sumę pieniędzy, ale jednocześnie- jeszcze szybciej ją stracić. Światową stolicą hazardu jest, bez wątpienia, amerykańskie miasto Las Vegas, gdzie znajduje się bardzo wiele kasyn. Dzień w dzień obracane są tam miliony dolarów. Najpopularniejszymi grami hazardowymi są, wspomniany już wcześniej, poker oraz ruletka. Hazard towarzyszy ludzkości od niepamiętnych już czasów. Pierwsze gry o wartościowe rzeczy toczone już w III wieku p.n.e w Chinach. Zapiski o grach hazardowych odnaleźć można, również, w samej Biblii: gra o szaty ukrzyżowanego Chrystusa toczona pomiędzy rzymskimi żołnierzami. Współcześnie, wiele gier hazardowych nie mogła odbyć by się bez klasycznej talii kart, której wynalezienie przypisują sobie Francuzi, choć, jak twierdzi duża część naukowców i arechologów, ich pierwowzór powstać miał już w starożytnych Chinach. Dziś, hazrd to nie tylko gry karciane.

We wszystkich kasynach świata gra się, także, w ruletkę oraz całą masę gier na różnego rodzaju maszynach- bardzo popularną jest, przykładowo, znany na całym świecie jednoręki bandyta. Ludzie próbują swojego szczęścia w grach losowych, czy też pokerze z różnych powodów. Są tacy, którzy robią to jedynie dla własnej przyjemności. Inni liczą na łut szczęścia i dużą wygraną finansową. Znani są też tacy, którzy z hazardu uczynili swoje źródła dochodu. Zwłaszcza poker przekształcany jest bardzo często w zawód, przynoszący, nierzadko, całkiem spore dochody.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.8/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)