Jak oszczędzać na zakupach?

Z badań wynika, że Polacy coraz więcej pieniędzy wydają na weekendowych zakupach w dużych galeriach handlowych. W tej publikacji chcemy przedstawić wam kilka sprawdzonych sposobów na oszczędzanie pieniędzy podczas wypadu do supermarketu czy drogerii.

oszczędzanie pieniędzy na zakupachWarto zdać sobie sprawę, że o tym jak dużo wydamy na zakupy zależy wyłącznie od nas. W końcu nikt nie pakuje nam do wózka zakupowego produktów, a po wszystkie sięgamy na półki osobiście. Po powrocie do domu nierzadko stwierdzamy, że przynajmniej połowa zakupów nie powinna znaleźć się w naszej lodówce, bo na dobrą sprawę jest zbędna. Jak nie dać się złapać w zakupową sieć i wyjść z nieco mniej uszczuplonym portfelem niż do tej pory?

Przede wszystkim nie wychodź z domu głodny. Wbrew pozorom to bardzo ważne. W sieciach handlowych trafisz na szereg różnych bukietów zapachowych, od ciast i kaw, po pyszne, a niezdrowe fast foody. Im dłużej chodzisz, tym bardziej jesteś głodny. Warto zjeść nawet niewielką porcję jogurtu z owocem; z bada wynika, że przeszło połowa niezaplanowanych kosztów związanych z zakupami leży po stronie ciepłych posiłków, których tak trudno czasami sobie odmówić.

Uważaj także na promocje. Wiele produktów spożywczych reklamuje się prostymi hasłami i tylko na pozór swój ulubiony kefir możesz kupić za pół ceny. Na ogół jego data ważności zbliża się ku końcowi, a szansa, że tak okazyjnie nabyty produkt wyląduje zwyczajnie w koszu. Myśl racjonalnie i nie poddawaj się prostym sztuczkom marketingowym.

Zwracaj uwagę tylko na te produkty, którymi jesteś rzeczywiście zainteresowany. Zrób niewielki spis swoich zakupów i trzymaj się ściśle wyznaczonych punktów. W ten sposób specjaliści z branży reklamowej nie nabiorą cię na produkty, które leżą wyłącznie w zasięgu twojego wzroku, a ty oszczędzisz w portfelu znaczną ilość pieniędzy. Staraj się przy okazji puszczać koło ucha wszelkie przekazy reklamowe, którymi jesteś bombardowany od samego wejścia. Pamiętaj, że nie ma nic za darmo i cena jest na ogół czymś uzasadniona. Stosując się do naszych wskazówek, dajesz sobie szansę na uniknięcie chybionych zakupów na co dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głosy)