Jak przebiega przewóz zwłok z zagranicy?

Niestety, nikt nie wybiera czasu ani miejsca zgonu. Czasem z tego powodu wiele kłopotów mają krewni zmarłych, którzy chcą w ekspresowym tempie sprowadzić do Polski ciała, znajdujące się w innych krajach. Czy możliwe jest sprawne i rzeczywiście ekspresowe załatwienie sprawy? Ile kosztuje usługa przewozu zwłok z zagranicy i kto ją wykonuje?

Transport zwłok z zagranicy przez zakład pogrzebowy

Jedynym podmiotem, który może szybko doprowadzić do przywiezienia ciała z zagranicy jest zakład pogrzebowy. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy dom pogrzebowy potrafi dobrze zorganizować taki transport. Warto więc poszukać zakładu, którego głównym zajęciem jest właśnie realizowanie usługi przewozów z zagranicy.

przewóz zwłok z zagranicy

Koszty przewozu

Nie ma co ukrywać, że przewóz zwłok z zagranicy wymaga wyłożenia dużej gotówki. Z pewnością nie każdego na to stać. Jeśli zmarły miał dużą rodzinę, może się ona złożyć na transport zwłok z zagranicy. Jednakże, jeśli rodzina jest niewielka, może pojawić się problem. Mowa jest tutaj bowiem o kwotach rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tyle wynosi transport zwłok z krajów europejskich zlokalizowanych na najodleglejszych krańcach kontynentu. Zdecydowanie taniej jest jednak jeśli chodzi o sprowadzenie ciała z Niemiec czy z Czech.

Niewątpliwie, ażeby nie narażać bliskich na tak duże wydatki warto ubezpieczyć się za życia. Dzisiaj wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swoich ofertach usługę przewozu zwłok z zagranicy. Wykupując taką usługę nie tylko zapewnia się spokój krewnym, ale również daje się sobie pewność co do miejsca pochówku. Rzecz jasna, wykupienie tego rodzaju usługi ma jakikolwiek sens tylko w przypadku ludzi, którzy przynajmniej od czasu do czasu wyjeżdżają poza granice kraju.

Czym przewieźć zwłoki?

Wybór formy transportu zwłok jest o tyle ważną kwestią, iż ma on wpływ na ostateczny koszt przewozu. Niewątpliwie, najmniejsze koszty generuje przetransportowanie ciała samochodem. Niestety, w wielu przypadkach możliwość transportu samochodowego jest jednak niedostępna. Jest tak na przykład wtedy, gdy ciało znajduje się za morzem lub oceanem. W takim przypadku najlepiej umieścić zwłoki w samolocie, ewentualnie na statku. Koszty są już wtedy większe, jednak często nie ma innego wyjścia.

Trzeba też pamiętać, iż w zasadzie bez względu na środek transportu jaki się wybierze, zakład pogrzebowy musi uzyskać zgodę na to, aby móc przewieźć zwłoki. Chodzi tutaj już nie tylko o transport zwłok z zagranicy, ale również przewóz ich przez teren Polski.

Zobacz więcej: http://www.epitafium-przewozy.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)