Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Poznaj nasze sposoby na skuteczną…

Czy wiesz co tak naprawdę jest w stanie uchronić Twój dom przed włamywaczami? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na oszukanie i zniechęcenie każdego złodzieja. Z nami poznasz je dokładnie i dowiesz się, w jaki sposób z nich skorzystać.

Sposoby te sprawdzą się – niezależnie do tego, czy mieszkasz w bloku czy domku jednorodzinnym. Zagrożenie istnieje wszędzie i to od poprawnej diagnozy, a następnie rozwiązań zależy cała skuteczność całego procesu. Złodzieje w pierwszej kolejności atakują drzwi i okna – to one wymagają największego zabezpieczenia. Warto jednak pamiętać o pozostałych elementach zabudowania i nie zdawać się na los. Oto kilka podpowiedzi na temat, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem.

Czujki

zamek w drzwiach

Zdjęcie autorstwa Lock Busters z Poznania

Mówiliśmy już o tym – złodzieje najczęściej włamują się przez drzwi i okna. Powodem ich powodzenia może być źle zamontowany, przestarzały zamek lub drzwi wykonane z niezbyt trwałego materiału. Pamiętaj jednak, że kluczową rolę odgrywają zabezpieczenia okien. Lub ich brak. Do zniwelowania zagrożenia włamaniem warto zastosować czujki ruchu, najlepiej właśnie w pobliżu tych dwóch najbardziej atrakcyjnych dla złodzieja elementów.

Czujniki ruchu powinny być związane z systemem alarmowym tak, by wykrycie jakiegokolwiek, niekoniecznie mile widzianego ruchu skutkowało głośnym sygnałem. To w wielu wypadkach wystraszy złodzieja na tyle, że nie zbliży się do domu prawdopodobnie nigdy. Powinieneś jednak zauważyć, że opcja ta sprawdzi się, kiedy nie ma Cię w domu, ale kiedy posiadasz zwierząt domowych, które mogłyby wcześniej wspomniany alarm uruchamiać.

Zabezpieczenie drzwi

Oferta producentów jest na tyle zróżnicowana, że przy zakupie nowych drzwi warto postawić na te, które posiadają jakiekolwiek zabezpieczenie przed włamaniem. Mówimy – jakiekolwiek, bo wyłącznie po drzwiach nie można spodziewać się cudów. Nie istnieją bowiem magiczne wrota, które uchronią Twój dom przed złodziejem. Można jednak zainwestować w te, o większej grubości, wielkości i z mechanizmem utrudniającym pracę włamywacza.

Zabezpieczenie okien

W kwestii zabezpieczenia okien jest podobnie jak z drzwiami – nie istnieje rodzaj okien, który w 100% uchroni Twój dom przed włamaniem. Warto jednak postawić na okna z solidnego materiału, wyposażone dodatkowo w zewnętrzne rolety drewniane, plastikowe lub co lepsze – metalowe. Zabezpieczeniem okien w pierwszej kolejności powinni zainteresować się mieszkańcy parterów i niskich pięter.

Monitoring

Wzmocnieniem dla wszystkim podpunktów poruszonych wcześniej będzie monitoring całego domu lub mieszkania. W ten sposób jakakolwiek aktywność zagrażająca bezpieczeństwu Twojej posiadłości będzie rejestrowana i kontrolowana przez firmę ochroniarską, która w przypadku działania włamywacza wkroczy szybko do akcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głosy)