Jakie formy reklamy są skuteczne?

Kiedyś mówiło się, że dobry produkt nie potrzebuje reklamy, bo sam się obroni. Z pewnością, nadal jest w tym trochę racji. Jeśli ktoś sprzedaje dobry produkt to na pewno znajdą się fani, którzy będą do niego powracać. Jednak w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim bardzo duży problem z tym, żeby ktoś w ogóle sięgnął po dany produkt.

formy reklamy

Co roku wprowadzanych jest na rynek tysiące nowych produktów, wśród których nie sposób wybrać tego jednego konkretnego. To dlatego producenci stosują coraz to nowe formy reklamy, aby zwrócić uwagę konsumenta na to, że rzeczywiście coś nowego na rynku się pojawiło. Oczywiście, kampanie marketingowe prowadzone są również dla produktów już dobrze znanych. Dla przykładu, bardzo znane marki na przykład napojów, mimo ich sławy nadal organizują akcje promocyjne. Jeśli chodzi o formy reklamy, wraz z rozwojem Internetu powstało ich naprawdę wiele. Oczywiście, starego typu kampanie reklamowe również są stosowane i tak naprawdę nadal są bardzo skuteczne.

Do formy reklamy najbardziej znanej zaliczyć można reklamę telewizyjną. Jeśli chodzi o zasięg jest ona naprawdę imponująca. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie określić ile osób rzeczywiście ją zobaczyło. To, że miało w czasie emisji włączony telewizor to jeszcze nic nie oznacza. Większość firm, które prowadzą kampanie marketingowe poprzez reklamę telewizyjną są jednak zadowolone z efektów. Dla firm, które nie mają zbyt dużego budżetu, istnieją inne formy reklamy. Mogą to być na przykład reklamy w prasie. Z pewnością jest to tańsza i zarazem mniej skuteczna opcja niż kampania w TV. Kampanie marketingowe często prowadzone są również w sieci. Tutaj formy reklamy są naprawdę szerokie. Mogą być to banery reklamowe, pozycjonowanie, remarketing albo na przykład product placement na blogach czy innych serwisach.

Z pewnością organizując kampanie marketingowe trzeba przede wszystkim określić cel i opisać grupę docelową. Inne formy reklamy przeznaczone są dla emerytów a inne dla uczniów szkoły średniej. Warto dobierać sposoby promocji to tego, co chcemy osiągnąć. Najlepiej zaangażować agencję zewnętrzną, która posiada odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu przeróżnych akcji promocyjnych (polecam Funktional z Krakowa). Z pewnością ona doradzi nam, które formy reklamy wybrać.

To nie jest najtańsze rozwiązanie, ale jest ono praktykowane przez najlepsze firmy, a to właśnie od najlepszych trzeba brać przykład. Warto próbować różnych akcji promocyjnych i obserwować jakie odnoszą skutki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)