Katalogowanie stron

Szczególnie wymierne efekty, w kontekście pozycjonowania, przynosi katalogowanie, zwłaszcza katalogowanie ręczne. Dzięki niemu możemy liczyć się ze zwiększoną oglądalnością naszej witryny internetowej, gdyż internauci będą klikać na wpisy, które pojawiają się w katalogach. Co więcej, zauważalny jest znaczny wzrost Page Rank. Ale to nie koniec zalet, które ze sobą niesie ręczne katalogowanie. Prawdopodobnie najważniejszym skutkiem katalogowania jest zdecydowany wzrost pozycji w trakcie korzystania z wyszukiwarki Google.


Samo katalogowanie pomoże zwiększyć odwiedzalność naszej strony bez względu na to, jaka tematyka obowiązuje na konkretnych postronach. Jeśli prowadzimy bloga, wówczas możemy liczyć się z większą ilością linków reklamowych, dzięki którym będziemy zarabiać konkretne pieniądze. Natomiast jeśli działamy w branży produkcyjnej, wtedy poprzez ręczne katalogowania pracujemy na lepszą rozpoznawalność naszej marki. Katalogowanie może być właśnie ręczne i stosowane przy użyciu różnorodnych automatów. Jednakże powszechnie uważa się, iż najlepsze efekty przynosi ręczne katalogowanie, a przy tym wszystkim jest ono najbezpieczniejsze. Za tezą przemawia głównie ten fakt, iż przy użyciu katalogowania za pomocą automatów, możemy narazić naszą witrynę na filtr, w którym będzie ona uwięziona nawet przez dwa lata. Na sam proces ręcznego katalogowania składa się kilka elementów. Jednakże przede wszystkim chodzi tutaj o zgłaszanie danej witryny do konkretnych wyszukiwarek internetowych. Faktem bezdyskusyjnym zdaje się być stwierdzenie, iż jest to najtańsza oaz najskuteczniejsza metoda pozycjonowania.

Ręczne katalogowanie bazuje głównie na takich działaniach, które polegają na odwiedzaniu danych katalogów oraz wypełnianiu formularza zgłoszeniowego przez użytkownika. Ciekawostką może być to, iż na samym polskim rynku internetowym, funkcjonuje niemalże trzy tysiące katalogów. A zatem jak widać ręczne katalogowanie jest procesem niezwykle czasochłonnym, ale równocześnie niezwykle efektywnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.2/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)