Laptop Do użytku domowego – jak kupić?

Laptopy, które są dostępne obecnie w sklepach dorównują swoją mocą typowym komputerom stacjonarnym. Dzięki postępowi technologicznemu różnica w tych typach urządzeń spadła diametralnie.

Dodatkowo dzięki obniżeniu kosztów produkcji i ogólnym nasycaniu się rynków ceny spadły do poziomu, który pozwala nabyć tego typu urządzenia przeciętnemu Kowalskiemu.

Laptopy posiadają różnego rodzaju urządzenia, które nie są dostępne w standardowych komputerach takie jak karta wi-fi, czy obsługa bluetooth.

Przeciętny laptop posiada możliwość pracy na bateriach przez kilka godzin, a najmocniejsze nawet kilkanaście godzin.Jeżeli chodzi o moc takiego laptopa, to przeciętny laptop wyposażony jest w około 3-4 gigabajty pamięci ram, dysk twardy o pojemności około 320 do 720 gigabjatów, a także procesor, który najczęściej pozwala na wykonywanie jednocześnie kilku działań.

Dzięki temu laptop o takich parametrach może  być wykorzystywany zarówno do pracy jak również do gier i oglądania filmów w  HD. Mogło by się wydać, że obecna oferta laptopów doszła już do pewnej granicy jeżeli chodzi o możliwości. Jeżeli jednak dobrze się przyjrzymy, to okaże się, że można tutaj jeszcze nieco poprawić możliwości laptopów pod kątem technologicznym i wydajnościowym.

Wielu użytkowników laptopów wolało by, aby moc takiego laptopa była jeszcze większa, a  bateria pozwalała na kilka dni nieprzerwanej pracy. Niestety na ten moment możliwości technologiczne nie pozwalają na znacznie dłuższe wykorzystanie jednorazowego ładowania niż kilkanaście godzin. Rozwój może pójść również w kierunku miniaturyzacji podzespołów, dodawania elastyczności do ekranu, czy możliwości lepszej kontroli za pomocą palców.

Obecnie powstają urządzenia, które mają część z tych parametrów. Mowa tutaj o tabletach. Jednak tablety nie posiadają na ten moment aż tak wydajnych podzespołów jak laptopy, czy komputery stacjonarne. Tablety stały się popularne głównie za sprawą produktu firmy Apple, który stał się bardzo popularny wśród użytkowników. Po takim mocnym debiucie wszyscy producenci chcieli mieć również w swojej ofercie tego typu produkty.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)