Linkowanie stron

Niezwykle pomocną strategią, którą można wykorzystać w trakcie optymalizacji, jest linkowanie wewnętrzne. Tego rodzaju pozycjonowanie odbywa się przy uwzględnieniu funkcjonowania wyszukiwarek internetowych. Właśnie dzięki linkowaniu wewnętrznemu jesteśmy w stanie bardzo dobrze wyszczególnić najistotniejsze podstrony naszego serwisu, a jednocześnie podkreślamy najważniejsze elementy danej witryny. Oczywiście, linki są niezwykle ważną częścią prowadzonej przez nas optymalizacji.

Jednakże pamiętać należy, że nie możemy z nimi przesadzać, zwłaszcza jeśli chodzi o stronę główną. Jest to spowodowane głównie tym, że PR jest zawsze dzielony przy uwzględnieniu wszystkich linków, jakie znajdują się w konkretnym dokumencie. Dlatego też jeśli strona główna bogata jest w wiele linków, które prowadzą do podstron, a do tego dochodzą również i różnorodne tagi, wówczas to PR zamiast być dzielonym na jedynie kilka najważniejszych linków, w rzeczywistości jest dzielony na kilkadziesiąt. To wszystko w efekcie prowadzi do tego, iż linkowanie wewnętrzne nie spełnia dobrze swojej głównej funkcji. W związku z tym szczególnie bywają polecane takie działania, które mają na celu tworzenie głównej nawigacji, obejmującej kategorie, pojawiające się w danej witrynie. Natomiast tagi można linkować z podstron kategorii lub też podstron wpisów. Jeśli zaś decydujemy się na utworzenie swoistego archiwum naszej witryny internetowej, to szczególnie godne polecenia jest utworzenie tylko jednego linku, wiodącego bezpośrednio do archiwum. Właśnie w ten sposób ograniczymy liczbę zbędnych linków, a ponadto osiągniemy większą przejrzystość oraz funkcjonalność portalu internetowego.

Z kolei linkowanie drugiego poziomu odnosi się głównie do linków, których zadaniem jest kierowanie do podstron wpisów. Zalecany jest tutaj umiar tak jak i w przypadku linków, które są zamieszczane w kategoriach. Podstrony wpisów muszą przede wszystkim odwoływać się do kategorii, którym zostały wcześniej przypisane. Gwarantuje to nie tylko odpowiednią optymalizację dla naszej witryny, ale także dodatkowo zapewniamy potencjalnemu użytkownikowi większy komfort w poruszaniu się po portalu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.2/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)