Pozycjonowanie i optymalizacja

Wszystkie nakładki do firefoxa pokazują tutaj swoją przydatność – przykładowo SEO QUAKE. Pokazuje Page Rank strony, ile jest linków prowadzących do niej i tak dalej i tak dalej. Bardzo przydatne, jeżeli chcemy rozeznać się na rynku i zaplanować reklamę naszej strony internetowej. Jeżeli nie potrafimy tego robić.. no cóż, pozostaje nam raczej albo dogłębne studiowanie (to są całe lata, aby uzyskać niezbędne informacje, które nam w tym pomogą) albo możemy zlecić to komuś innemu.

Jednak za wiedzę tego „kogoś innego” jak i za jego czas trzeba oczywiście zapłacić. Ale to nie wszystko. Do wypozycjonowania naszej strony potrzebujemy również pieniędzy dla Google. Bo i oni mają swój duuuży wkład w promowanie naszej strony. Kupowanie linków, reklama na innych serwisach. To wszystko kosztuje, a uwierzcie mi – wcale niemało.

Uczepmy się tego hazardu – myślę, że wypromowanie DOBREJ (podkreślam to, bo strona musi być naprawdę wartościowa i rozbudowana) strony na słowo kluczowe HAZARD kosztowało by nas powiedzmy… 50 – 100 tysięcy miesięcznie? Rzucam oczywiście to hasło, ale dalej jest to myślę stosunkowo konkretne określenie. Giganci mają strony na domenach od wielu lat, a wiek strony jest bardzo ważny (jeden z ważniejszych czynników) przy katalogowaniu strony przez tobota google. Im „lepszy” serwis z którego link prowadzi do naszej strony tym nasza stronka jest „mocniejsza”, czyli jest wyżej w rankingu. A to nie jest kwestia jednego, dwóch czy nawet 20 linków. Oczywiście na jakieś niszowe słowa kluczowe może to wystarczyć, aby nasza storna byłą wysoko.. jednak na frazy bardziej oblegane.. możemy zapomnieć. Przykładowo chcemy stworzyć stronę, która wyświetli się na pierwszym miejscu po wpisaniu w google „hazard”. Uuuuuuu… masakra.

Najgorzej jest próbować się wypozycjonować na jedno – dwu słowne frazy. Typu „hazard” czy „hazard online”. A właśnie HAZARD, PORNO są NAJABRDZIEJ obleganymi frazami w sieci. I tutaj nie konkurujemy z jakimiś pojedyńczymi osobami, które robią sobie stronkę tematyczną tak dla ciekawych.. raczej z wielkimi firmami, których budżety miesięczne na reklamę wynoszą pewnie więcej, niż my zobaczymy w ciągu kilku najbliższych lat.

Z takimi mocarzami nie mamy co się równać. Ale można próbować nieco inaczej. Zmiana słów kluczowych dla naszej strony ma również kluczowe znaczenie w wyświetleniu nas w top 10. Jeżeli dobierzemy słowa, których użytkownik może użyć przy szukaniu strony, a nie jest ono oblegane.. mamy szansę. Ale do tego również potrzeba wiedzy, jak i narzędzi. Ważne jest to, pod jaką tematykę budujemy naszą stronę. Jeżeli chcemy byćwysoko w rankingu powiedzmy pod hasło „kupa jest zdrowa” to powinniśmy jak najwięcej razy powtórzyć stwierdzenie „kupa jest zdrowa”. Przykład głupi, jednak praktyczny. Robot google przy wyszukiwaniu danej frazy przeszukuje strony ze swojego indeksu pod względem liczby odwiedzin, page ranku oraz zawartych w niej słów kluczowych.

NIE, nie możemy stworzyć strony, gdzie w jakimś miejscu umieścimy spam „kupa jest zdrowa kupa jest zdrowa kupa jest zdrowa kupa jest zdrowa kupa jest zdrowa”. To nie ma najmniejszego sensu – robot google jest wystarczająco sprytny, aby takie coś skatalogować pod SPAM. A za spamowanie możemy dostać nie tylko bana… To jest tak zwane BLACK SEO. Czyli nieuczciwe pozycjonowanie i optymalizacja naszej strony. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na WHITE SEO. Czyli strona powinna być przyjazna zarówno użytkownikowi jak i pająkowi.

Jeżeli staniemy na wysokości zadania – świat stoi przed nami otworem. Jednak samo napisanie strony to nie wszystko. Należy zaopatrzeć się w odpowiednio mocne olinkowanie. To znaczy? No cóż, nasza strona istnieje w sieci tylko dzięki temu, że ktoś gdzieś do niej linkuje (czyli na jakiejś innej, niekoniecznie naszej stronie jest gdzieś link prowadzący do danej strony).

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.8/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)