Sprzęt gastronomiczny

W obecnych czasach gastronomia ma się dobrze. Chociaż spada liczba barów i przydrożnych budek szybkiej obsługi, to jak grzyby po deszczu powstają coraz modniejsze restauracje i kawiarenki. Gastronomia to doskonały pomysł na biznes. Gastronomia to bardzo wymagająca branża. Niemniej wykonywana z sercem daje wiele radości i satysfakcji.
Podstawą dobrego prosperowania firmy gastronomicznej jest odpowiedni sprzęt gastronomiczny. Musi być wysokiej jakości, odporny na zabrudzenia i zarysowania. Sprzęt gastronomiczny powinien być bardzo wytrzymały, aby mógł służyć przez długie lata intensywnego użytkowania. Równocześnie musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów bezpiecznych dla zdrowia.
Wyposażenie gastronomii to zarówno odpowiednie urządzenia do obróbki i przechowywania posiłków jak i sprzęt do mycia i dezynfekcji naczyń, a także różnorakie naczynia. Wyposażenie gastronomii to zatem: urządzenia do obróbki termicznej – kotły, kuchenki elektryczne i gazowe, chłodziarki, okapy, sprzęt drobny, urządzenia do obróbki wstępnej i inne.
Ciekawym, wielofunkcyjnym sprzętem gastronomicznym jest bez wątpienia salamander. Salamander może zastąpić zarówno piekarnik, mikrofalówkę, toster i grill elektryczny. To niepozorny sprzęt, który bardzo ułatwia pracę w kuchni. Pozwala szybko i w prosty sposób podgrzać nawet niewielkie porcje jedzenia.
Wyposażenie gastronomii to również sprzęt drobny: opiekacze, tostery, naleśnikarnie, gofrownice, urządzenia do hot – dogów. Inne sprzęty potrzebne będą do wyposażenia lodziarni, kawiarni czy wykwintnej restauracji, a zupełnie inne przydadzą się na przykład w pizzerii. Ekspresy, młynki do kawy, termometry, podgrzewacze do czekolady, dystrybutory napojów, sokowirówki, miksery i blendery – to tylko niektóre ze sprzętów niezbędnych nawet w małej powierzchniowo gastronomii.
Bardzo ważnym wyposażeniem gastronomii są różnego rodzaju sprzęty do wydawania i dystrybucji pokarmów i napojów. Sprzęt gastronomiczny w tym zakresie to: witryny grzewcze i chłodzące, bemary, bary i lady sałatkowe, a także różnego rodzaju szafy i witryny.
Branża gastronomiczna nie może obejść się również bez takich sprzętów gastronomicznych jak: garnki (małe, średnie, wysokie, niskie), pokrywki, rondle, patelnie, sztućce, naczynia, sprzęt barmański, akcesoria cukiernicze, akcesoria do pizzerii, tace, chochle, sprzęt do lodów. Lista wyposażenia gastronomii jest bez wątpienia bardzo długa.

Reklama: http://globalcatering.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)