Suplementy diety z lecytyną

Lecytyna jest naturalną substancją, występującą we wszystkich komórkach ciała, stanowiącą składnik budulcowy błon komórkowych. Znana jest jako substancja obniżająca poziom cholesterolu oraz wpływająca pozytywnie na układ nerwowy. Na rynku farmaceutycznym istnieje bardzo dużo suplementów diety zawierających lecytynę w różnych formach. Można natknąć się na lecytynę w tabletkach jako główny składnik, bądź dodatek, i w formie rozpuszczalnych w wodzie pastylek.

Znana wszystkim linia tabletek rozpuszczalnych Plusssz, zaproponowała tym razem formę zwykłych tabletek do połknięcia pod nazwą „Active Forte” plus lecytyna. Zawierają one również pobudzającą kofeinę, magnez i inne witaminy. Producent poleca ten produkt szczególnie studentom i uczniom w okresach natężonego wysiłku fizycznego, gdyż bardzo korzystnie wpływa on na pamięć i koncentrację. Ponadto, likwiduje uczucie senności i zmniejsza zmęczenie. Zawiera również dziesięć najważniejszych witamin w dawkach zaspokajających dzienne zapotrzebowanie i tym samym, uzupełniającym niedobory tych mikroelementów.

Innym suplementem diety zawierającym lecytynę jest „Gold-Lecytyna” firmy Olimp-Labs. Ma on formę miękkich kapsułek zawierających lecytynę pozyskaną z soi. Jest ona bardzo dobrze przyswajalna ze względu na płynną formułę zamkniętą w tych kapsułkach. Preparat przeznaczony jest głównie dla osób uprawiających czynny wysiłek fizyczny i psychiczny, narażonych na ciągły stres. Poza tym zalecany jest osobom w podeszłym wieku dla zachowania sprawności intelektualnej, aby uniknąć zaników pamięci i spadku koncentracji.

lecytynaLecytynę znajdziemy również w kapsułkach „Detox Complex”, mniej znanej firmy Aliness. Ten preparat witaminowy zawiera naturalną czystą lecytynę z oleju sojowego oraz chrom, kwas Linolowy. L-karnitynę i wyciąg z zielonej herbaty. Obecna tu lecytyna doskonale wpływa na regenerację organizmu po ciężkim wysiłku fizycznym, przez co, jest szczególnie polecana sportowcom. Natomiast zawarty w tym preparacie kwas Linolowy oraz chrom wspierają bardzo skutecznie oczyszczanie naszego organizmu. Dla osób zainteresowanych większą ilością informacji polecamy wpisanie w wyszukiwarce na www.aliness.pl „lecytyna”. Od razu wyskoczą nam wszystkie produkty związane z tym konkretnym składnikiem.

Firma NaturKaps proponuje lecytynę w zwiększonej dawce pod nazwą „Lecytyna 1200 forte”. Występuje w formie miękkich kapsułek i ze zdwojoną siłą uzupełnia ubytek lecytyny w stanach osłabienia pamięci, koncentracji, w czasie zwiększonego napięcia nerwowego i w czasie rekonwalescencji organizmu. Lecytyna występująca w tym suplemencie diety pozyskana jest z oleju sojowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)