Turnieje pokerowe

Poker. Niesłychanie popularna w Ameryce gra karciana, która szybko zyskuje w Polsce coraz większe rzesze sympatyków. Niestety od 2009 roku polscy gracze mają trudności z organizowaniem turniejów promujących tę dziedzinę sportu.

W myśl tzw. Ustawy Hazadrowej, gry karciane, których stawką są pieniądze uznane zostały za hazard i w skutek tego mogą odbywać się wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Czyli kasynach. A tych, w których można zagrać w pokera, jest nie więcej niż dziesięć. W związku z tym liczba organizowanych w naszym kraju turniejów pokerowych będzie bardzo niewielka. Co prawda, co jakiś czas kasyna organizują turnieje, jednak, na potrzeby pokerowego „rynku” jest to zbyt rzadko. Chociaż w kilku istnieje możliwość, po uprzednim uzyskaniu zgody, zorganizowania własnego turnieju pokerowego. Sytuacje nieco ratują sąsiedzi Polski. Nadgraniczne miasta Niemiec, Czech i Słowacji organizują z myślą o polskich graczach szereg turniejów. A jest ich sporo. Szacuje się, że do 2009 roku prawie 30 tys. osób brało udział w organizowanych w całej Polsce turniejach.

Inną próba wyjścia z tej problematycznej sytuacji są tak zwane poker roomy. To, czym omijają aktualne przepisy, to możliwość rozegrania turniejów w wersji online z graczami z całego świata. A, jest, o co grać, bowiem, podobnie jak na „żywo”, gra się w nich o, czasem niemałe, pieniądze. Inną dostępną formą rozgrywki są ligi pokerowe i serie turniejowe. Do najpopularniejszych należą Full tilt poker, Poker stars oraz 888poker. Oferują one wspaniałe promocje pokerowe dla nowych graczy.

Oczywiście, raz na jakiś czas pojawiają się próby rozegrania turniejów „na czarno”. Jednak przy dużej ilości biorących w turnieju osób, ciężko utrzymać tajemnicę. W efekcie kończy się jak w Sopocie w marcu ubiegłego roku, kiedy to polica wespół z celnikami dokonali zatrzymania prawie setki osób a kary sięgnęły pułapu 100 tys. złotych.

Może z nową inicjatywa sejmową dotycząca uwolnienia pokera zmieni się sytuacja tej karcianej rozgrywki. Jednak, póki co, Polakowi pozostają turnieje w kasynach, za granicą lub w Internecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)