Wózki dziecięce oraz ich zastosowanie

Wózki dziecięce są mobilnymi urządzeniami, przeznaczonymi do transportu niemowląt oraz małych dzieci. Są powszechnie stosowane przez bardzo dużo osób. Jest to praktyczne rozwiązanie do przewozu dzieci, ze względu na łatwość prowadzenia oraz wykorzystywanie zdecydowanie mniejszej ilości energii, niż w przypadku noszenia dziecka w rękach. Wózeczki składają się w kółek, miejsca do położenia dziecka oraz z rączki, dzięki której możemy prowadzić nasz wózek.

Obecnie wózki dziecięce pozwalają na zmianę wysokości rączki, aby umożliwić wygodną i ergonomiczną obsługę. Taka regulacja jest na ogół teleskopowa – rączkę można wysuwać i wsuwać; a także przegubowa – podzielona jest na dwie części, połączone specjalnym przegubem, który umożliwia podniesienie oraz obniżenie rączki. Możemy spotkać się z występowaniem wózków trzy oraz czterokołowych. Do ochrony przed opadami atmosferycznymi służy specjalna osłonka, zwana budką. Przymocowana jest do gondoli – czyli kosza, w którym można położyć nasze dziecko. Dodatkowo większość wózków posiada specjalne kieszonki, w których można przechowywać materiały potrzebne do konserwacji wózka, bądź akcesoria niemowlęce.

Wyróżniamy kilka typów wózków dziecięcych. Klasycznym wózeczkiem dla dziecka jest wózek głęboki. Przeznaczony jest do transportu dzieci, w pozycji leżącej. Innym rodzajem wózka jest tak zwana spacerówka. W takim wózku przewozimy dziecko w pozycji siedzącej. Używany jest również w przypadku transportu dzieci nieco starszych. Jest otwarty z przodu, posiada oparcie dla stóp oraz ramę, a także często występują pasy bezpieczeństwa, którymi możemy zabezpieczyć nasze dziecko przed wypadnięciem z urządzenia. Najczęściej czterokołowy, chociaż w ostatnim czasie coraz popularniejsze są warianty trzykołowe. W wózkach tego typu w łatwy sposób możemy zmienić pozycję siedzącą, na leżącą.

Wózeczek dla dziecka może być również w formie bliźniaczej – czyli takiej, w którym możemy przewozić więcej, niż jedno dziecko. Coraz popularniejsze stają się wózki uniwersalne, w których do odczepianego podwozia można przymocować typową gondolę, siedzenie lub fotelik samochodowy i tym samym zmieniać funkcjonalność wózka w zależności od potrzeb lub wieku dziecka. Niektóre typy wózków wielofunkcyjnych, zamiast gondoli posiadają nosidełko. Wózki wykorzystywane są od czasów XIX wieku.

Zobacz również: Pościel 135×100 | https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/posciel-dziecieca/komplety-poscieli-135×100/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)