Wypasione oświetlanie energooszczędne w domu u Chudego

Jak ktoś czyta systematycznie mojego bloga to wie, że aktualnie jestem na etapie wymiany oświetlenia na ledy. Jednak nie będę wymieniał całkowicie wszystkich lamp, bo to za dużo by mnie kosztowało. Może w przyszłości powoli z czasem przejdę w pełni na ekologiczne oświetlenie led.

Myślę, że całkiem dobrze poszło mi ze schodami i salonem. Teraz myślę o kuchni i się zastanawiam czy robić tam oświetlenie sufitowe, czy zostawić główne źródło światła, a doświetlić tylko część kuchni i wyspę.

Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem lampy led idealnie nadają się na oświetlenie sufitowe. Współczesne rozwiązania są świetną alternatywą dla powszechnych pożeraczy energii, czyli lamp halogenowych używanych często jako oświetlenie sufitowe, każdemu się podobają do czasu gdy przychodzi pierwszy rachunek za prąd.

led vs halogen Diody w tym, a także w innych aspektach zdecydowanie górują nad halogenami. Otóż oświetlenie sufitowe to bardzo nietypowa forma źródła światła, dlatego używa się tu specjalnych modułów, czy też listw i lamp przygotowanych dla oświetlenia sufitowego. Taśm raczej nie rozważam bo to podobno jest chińska tandeta, aczkolwiek zobaczymy jak wyjdę finansowo. Myślę, że zdecyduję się na listwy led. Moim zdaniem rewelacyjnie sprawdzą się jako oświetlenie kuchni, no ale zobaczymy, wszystko wyjdzie w praniu.

Z tego co zauważyłem diody, przynajmniej te co ja mam, emitują bardziej zbliżone do słonecznego światło niż świetlówki energooszczędne, dające takie zimne światło. Oświetlenie kuchni jest o tyle ważne, że w kuchni spędzamy wiele czasu wykonując manualne czynności, także musi być dobre, dlatego chyba mimo wszystko zostawię sobie główne źródło światła na wszelki wypadek, chociaż zaburza estetykę, ale czasem może być też potrzebna w kuchni taka klasyczna lampa z góry, na wypadek jakby brakowało lumenów. Jak skończę całą zmianę instalacji to wrzucę zdjęcia na bloga.

Zdjęcia będą też na moim Tumblerze:

  1. http://prestiz.tumblr.com/post/37899885733/lampydiodowe

No i może na FB też powrzucam.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)