Zagrożenia hazardowe

Gry hazardowe wciągają- to nie ulega wątpliwości. Co jest w nich tak interesującego i pociągającego? Z pewnością, dużą rolę odgrywa prostota ich zasad. Czy to gra w pokera, czy ruletkę lub Baccarata- ich zasady pojmiemy i przyswoimy sobie, zapewne, w szybki i łatwy sposób. Kolejnym czynnikiem przyciągającym graczy do hazardowego stolika jest poczucie przygody i ryzyka. Wiele osób lubi ryzykować- to daje im poczucie adrenaliny i przygody. Hazard to gra ryzykowna- kto nie zaryzykuje może stracić szansę na wysoką wygraną.


Trzeba, jednakże, również pamiętać o tym, by zachować umiar. Niejeden gracz pozostał przy stoliku o kilka chwil za długo i stracił wszystko, co do tej pory udało mu się wygrać. Warto, na początku swej przygody z grami hazardowymi, poradzić się osób bardziej doświadczonych, posłuchać ich rad i wskazówek. Uważać należy na to, by z nowej pasji nie uczynić swojego nałogu. Wysoka adrenalina i lukratywne wygrane potrafią, bowiem, silnie uzależnić. Uzależnienie od gier hazardowych jest obecnie uzależnieniem, traktowanym na równi z uzależnieniem od nikotyny, alkoholu, czy Internetu. Istnieją grupy wsparcia dla osób uzależnionych od hazardu oraz ich rodzin i przyjaciół. Pierwszym i podstawowym objawem uzależnienia od hazardu jest, naturalnie, chęć ciągłego grania, zastawiania swoich pieniędzy, przeznaczonych na życie, zarywanie nocy, popadanie w długi. Przed rozpoczęciem przygody z hazardem powinniśmy być pewni, iż nie damy się mu zniewolić. Hazard może być wspaniałą pasją i ciekawą przygodą, nie może, jednakże, zawładnąć naszym życiem! Początkujący hazardziści najchętniej wybierają tradycyjną grę w ruletkę oraz Black Jacka.

Powodem są ich nieskomplikowane zasady oraz możliwość szybkiej i dużej wygranej. Wiele osób decyduje się, na początku, także na gry na automatach. Poker i inne jemu podobne gry karciane uważane są za rozrywkę dla bardziej wytrawnych i doświadczonych graczy. Stawki wygranych są w nich również odpowiednio większe. Hazard to dobra rozrywka, która przy odrobinie szczęścia podreparować może nasz rodzinny budżet.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.2/10 (9 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)