Zdecydowałem się na sufitowe oświetlenie led – przygotowania do zmiany…

Dzisiaj na blogu chciałem poruszyć temat, który ostatnio mnie dość mocno zainteresował – otóż mowa o oświetleniu ledowym. Jest to pierwszy wpis który rozpocznie nową serię informacji o tym zagadnieniu na moim blogu.

Jako że jestem obecnie na etapie planowania nowej instalacji oświetleniowej rozważam jakie wybrać oświetlenie i mój wybór padł na ledy. Otóż tego rodzaju oświetlenie staje się obecnie coraz modniejsze przede wszystkim dzięki trzem aspektom – mianowicie po pierwsze jest bardzo oszczędne, co pozwoli mi ograniczyć opłaty za prąd, po drugie można je zamontować w dosłownie dowolnym miejscu, po trzecie nie sama instalacja może być zamontowana w taki sposób, że wcale nie widać jej elementów. Po czwarte pozwala uzyskać świetny efekt dekoracyjny, co ma dla mnie i żony duże znaczenie, bowiem ona projektuje wystrój a ja zajmuję się sprawami technicznymi… Aktualnie moduły ledowe to bardzo zaawansowane rozwiązania oparte na najnowszej technice. Oświetlenie led emituje znacznie przyjemniejszą barwę światła niż zwykłe pomarańczowe światło z popularnych halogenów. Dla oświetlenia led alternatywą mogą być lampy ekologiczne, ale wszyscy wiemy, że nawet oznaczone jako silne świetlówki tego rodzaju wysyłają w większości wypadków mało światła. Oświetlenie led jest zarówno skuteczne jak i przyjazne dla środowiska.

Dioda led do oświetlenia pod zasilacz Wystarczy kupić zestaw listw, kilka zasilaczy i zabierać się za montaż. Planuję też zainstalować dwie sufitowe lampy led. Są one idealne szczególnie dla osób lubiących nowoczesność w własnym mieszkaniu, a my niewątpliwie do takich należymy. Poza tym stwarzają szczególnie szerokie możliwości w zakresie doboru koloru światła, oczywiście trzeba z kolorami uważać, by nie wyszedł z tego wiejski kicz, a ładne i eleganckie podświetlenie. Myślę, że powinienem również wspomnieć, że jest to technologia ekologiczna, co obecnie również jest dość modne, chociaż bezpośrednio ma to dla nas marginalne znaczenie. Lampy led powolutku spychają z rynków do niedawna tak powszechne halogenki, których popularność była do tej pory wyjątkowo duża. Jednak naszym zdaniem lampy led emitują znacząco ładniejsze światło od halogenów. Ich wykorzystanie wiąże się też z wielką oszczędnością energii, co zdecydowanie ma istotne znaczenie dla naszego portfela.

  1. Oświetlenie diodowe z sufitu – wydajne i estetyczne
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głosy)